Aktuálne informácie

vložil: SPU Web Editor

Slovenský rapper Majk Spirit zverejnil videoklip k piesni Nie som tu náhodou. V novinke sa objavil aj hosťujúci spevák Richard Müller. Natáčanie prebiehalo krátko pred Vianocami v aule Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.

vložil: SPU Web Editor

UI GreenMetric World University Ranking je každoročný systém hodnotenia svetových univerzít, ktorý sa sústreďuje na súčasný stav univerzitných kampusov a sleduje udržateľnosť na univerzitách. Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre obsadila v roku 2018 celosvetovom hodnotení 547. miesto, v rámci krajín V4  sa umiestnila v top desiatke.

vložil: SPU Web Editor

Absolventi Technickej fakulty a Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, ktorí majú minimálne dvojročnú prax a znalosť svetového jazyka na úrovni štátnej skúšky  sa môžu od minulého roka uchádzať o titul euroinžiniera.

vložil: Renáta Chosraviová

Prezident SR Andrej Kiska ocenil 8. januára pri príležitosti 26. výročia vzniku Slovenskej republiky 30 osobností spoločenského a kultúrneho života. Sú medzi nimi vedci, umelci, športovci. Z rúk prezidenta SR si v koncertnej sále Slovenskej filharmónie v bratislavskej Redute prevzal štátne vyznamenanie aj slovenský šľachtiteľ obilnín.

vložil: SPU Web Editor

Členovia Akademického senátu Fakulty biotechnológie a potravinárstva SPU v Nitre na svojom zasadnutí 19. decembra zvolili v prvom kole tajných volieb za kandidáta na dekana  na funkčné obdobie 2019 – 2023 prof. Ing. Norberta Lukáča, PhD.