Aktuálne informácie

vložil: Renáta Chosraviová

Na nitrianskom výstavisku Agrokomplex 16. augusta slávnostne otvorili  45. ročník medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy, nad ktorou prevzalo záštitu Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Už tradične sa na nej prezentuje aj Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre.

vložil: Renáta Chosraviová

Na Fakulte európskych štúdií a regionálneho rozvoja SPU v Nitre sa už tradične aj tento rok  realizovala medzinárodná  prípadová štúdia IMRD - International Master of Science in Rural Development na tému Ako komunitami vedený miestny rozvoj podporuje tvorbu sociálneho kapitálu a správu vidieckych oblastí v SR.

vložil: Renáta Chosraviová

Prepájanie  teórie s praxou a využitie  potenciálu fakúlt Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre  pre poľnohospodárov v praxi bolo hlavnou myšlienkou pracovného stretnutia rektorky SPU v Nitre doc. Klaudie Halászovej a predsedu Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Emila Macha. Konalo sa 7. 8. v Nitre.

vložil: Renáta Chosraviová

Aké sú štádiá fyziologického vývinu normálneho embrya, ako prebieha vývin embrya v patologických – nepriaznivých – podmienkach, aká je situácia v riešení problematiky asistovanej reprodukcie? To boli hlavné témy prednášky Vajíčko na vandrovke, ktorá sa konala 14. augusta v rámci letnej školy Viva la Science na Fakulte biotechnológie a potravinárstva SPU v Nitre.

vložil: Renáta Chosraviová

Tianjin - miesto, kde cisár prekročil rieku, sa nachádza na severe Čínskej ľudovej republiky. A práve toto niekoľkomiliónové mesto ohromilo aj tohtoročných účastníkov letnej školy čínskeho jazyka a čínskej kultúry zo Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.