Aktuálne informácie

vložil: Renáta Chosraviová

Celá Európa v súčasnom období diskutuje o mäse z chorého hovädzieho dobytka z poľského bitúnku, ktoré sa dostalo nielen na Slovensko, ale do desiatok krajín Európy. O aktuálnej téme sme hovorili s  prof. Jozefom Golianom, vedúcim Katedry hygieny a bezpečnosti potravín SPU v Nitre.   

vložil: Renáta Chosraviová

V rámci veľtrhu pomaturitného vzdelávania Kam na vysokú, ktorý odštartoval v Trnave, sa 30. januára konalo ďalšie podujatie pre záujemcov o štúdium, tento raz v Mestskej hale na Klokočine, v Nitre. Nechýbala na ňom ani SPU v Nitre.

vložil: SPU Web Editor

Kontrola miestnej územnej samosprávy je názov akreditovaného kurzu ďalšieho vzdelávania, ktorý otvorili 25. januára na Fakulte európskych štúdií a regionálneho rozvoja SPU v Nitre. Kurz sa realizuje v spolupráci s Najvyšším kontrolným úradom SR.

vložil: SPU Web Editor

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre sa dnes prezentuje v Trnave, prvom zo šiestich krajských miest obľúbenej roadshow pre stredoškolákov Kam na vysokú. Interaktívnu výstavu pomaturitného a celoživotného vzdelávania vlani navštívilo celkovo takmer 9-tisíc záujemcov. Zajtra sa podujatie presúva do Mestskej haly v Nitre na Klokočine.

vložil: SPU Web Editor

Poľovníctvo prezentuje odvetvie, ktoré sa zaoberá chovom, ochranou, zušľachťovaním a lovom zveri a hospodárskym zhodnocovaním úlovkov. Na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre sa tento predmet vyučuje už vyše šesťdesiat rokov.