V relácii Slovensko v obrazoch bude reportáž o areáli SPU v Nitre

RTVS 1 odvysiela v nedeľu 26. marca o 11.00 h reláciu Slovensko v obrazoch. Nenechajte si ju ujsť, v relácii bude aj reportáž o areálu Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre.

„Viete kedy a odkiaľ sa k nám dostalo bábkové divadlo a komu za to vďačíme? Odpoveď sme hľadali v Múzeu bábkarských kultúr a hračiek na hrade v Modrom Kameni. Môžete sa tešiť na ukážku konopných priadok, ktoré sa viažu na toto ročné obdobie. Folklórna skupina Bažalička vás presvedčí, že dievky nielen z pradenia boleli prsty, ale, že sa na priadkach aj veľa nasmiali. Zájdeme na návštevu k šperkárke Barbore Kočišovej, ktorej učarovala meď. Predstaví vám svoje originálne diela, ktoré poznajú u nás aj v Česku. No a na záver sme pre vás pripravili reportáž o unikátnej stavbe, významnom diele dvojice architektov Vladimíra Dedečka a Rudolfa Miňovského. Spoznávať totiž budeme pôvab areálu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Jej slávna Aula Maxima sa tento rok dostala už aj na poštovú známku. Dovidenia v nedeľu.

Silvia Krpelánová,
moderátorka relácie Slovensko v obrazoch