Green week MBA v Podkylave

vložil: SPU Web Editor

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre zorganizovala pre študentov program MBA AGRIMBA medzinárodné podujatie  Green Week. Podujatie po odbornej stránke zastrešil profesor Bruce Ahrendsen z University of Arkansas, USA.

V Podkylave sa v dňoch od 12. do 16. júna stretli študenti z Nitry a ruského Belgorodu, ktorí v rámci praktického programu podujatia navštívili jednu z najúspešnejších poľnohospodárskych spoločností PVOD Kočín, a tiež Agrofarmu Podkylava s prezentáciou aktivít na Biofarme Charolais. V oboch spoločnostiach sa študentom venovali vrcholoví manažéri, v bohatej diskusii sa hovorilo o súčasných problémoch aj výhľadoch do budúcnosti. Hoci práca farmárov nie je ľahká, prevládal názor, že agrorezort s dobrým manažmentom má perspektívu. Do Agropenziónu Adam v Podkylave zavítal aj rektor SPU a riaditeľ programu MBA,  Dr.h.c.prof. Ing. Peter Bielik, PhD., ktorý so študentmi diskutoval v rámci neformálnych rozhovorov.

Účastníci medzinárodného Green Weeku boli rozdelení do tímov a dostali zadanie vypracovať prípadové štúdie pre obe navštívené spoločnosti a tri pracovné tímy ponúkli niekoľko zaujímavých riešení.    

Späť