Fakulta agrobiológie a potravinových zdrojov sprístupnila svoje katedry a laboratóriá

vložil: SPU Web Editor

Pôda nás živí, nie je tráva ako tráva, svet semien pod lupou, po stopách DNA, záhady zoológie, každodenná udržateľnosť... Aj také boli témy  prednášok, interaktívnych prehliadok, praktických ukážok a cvičení, ktoré pre návštevníkov Dňa otvorených dverí na Fakulte agrobiológie a potravinových zdrojov SPU pripravili 1. februára.

Stredoškoláci mohli počas dňa zavítať na ktorúkoľvek katedru a zoznámiť sa so študijnými programami a predmetmi, ktoré tam vyučujú.  Navštívili Výskumné centrum AgroBioTech SPU,  jazdecký areál, sokoliarov sv. Svorada, Univerzitné vivárium či miniZOO.  V rýchlokurze mikroskopovania sa naučili ako zhotoviť mikroskopický preparát, dozvedeli sa, či sa vedia hospodárske zvieratá slušne správať, prelistovali si unikátne herbáre, prezreli zoologické a mineralogické zbierky ako aj anatomické preparáty, vyskúšali si základné molekulovo-genetické analýzy, dozvedeli sa, že len vďaka kvalitným krmivám môžeme mať kvalitné potraviny, mohli pozorovať hmyz pod binokulárnou lupou, zoznámili sa s najvýznamnejšími chorobami a škodcami na poli a v záhradách, prístrojmi a pomôckami na meranie krvného tlaku, telesnej kompozície a programami na tvorbu jedálnička. Inšpiratívny deň mohli zakončiť vo fakultnom Agrobiokine pri zaujímavých  filmoch  a vypiť si šálku kávy alebo čaju.

Fakulta agrobiológie a potravinových zdrojov ponúka 8 študijných programov na bakalárskom a 9 na inžinierskom stupni štúdia.

Prihlášky na bakalárske štúdium treba podávať do 30. apríla, prijímacie konanie sa uskutoční 4. – 5. júna. Najbližší Deň otvorených dverí na FAPZ pripravujú 15. februára. Viac na www.fapz.uniag.sk

Späť