Deň vysokoškoláka na FEM už po štvrtýkrát

vložil: SPU Web Editor

Na Fakulte ekonomiky a manažmentu už štvrtý rok úspešne pokračuje Deň vysokoškoláka. Podujatie má študentom stredných škôl pomôcť pri rozhodovaní sa o budúcom štúdiu a zároveň poskytnúť predstavu o tom, ako vyzerá jeden deň študenta na univerzite.

Na tohtoročný Deň vysokoškoláka, ktorý sa konal 7. novembra, zavítalo stopäťdesiat stredoškolákov z gymnázií a stredných škôl z Nitry, Nových Zámkov, Zlatých Moraviec, Serede, Levíc a Partizánskeho spolu so svojimi pedagógmi a výchovnými poradcami. Na pôde fakulty ich privítala dekanka prof. Elena Horská a prodekanka doc. Natália Turčeková.

Organizátori pripravili pre budúcich vysokoškolákov opäť zaujímavý program. Dopoludnia sa zúčastnili na seminároch, ktoré im priblížili študijné programy ponúkané na fakulte. Mohli si vybrať z desiatky ponúkaných tém:  Peniaze na ceste, Duálna kvalita potravín očami nás zákazníkov: Ako čítať etikety na obaloch, Čísla hýbu svetom, Projektový manažment očami študentiek, Merchandising a obchod náš každodenný, Jazyky – okno do sveta, Jazyky a kariéra - čo postrádajú zahraniční investori v SR, Čínština – jazyk budúcnosti, Biznis náš každodenný, Trade makes everyone better off, ale aj objaviť svet hlavolamov na seminári s názvom Rubikova kocka na 100 spôsobov či zúčastniť sa na „diskusii bez cenzúry“ s hostiteľmi. Počas celého dňa sa im venovali študenti FEM, členovia Challenge Fund Teamu.

Po obede v študentskej jedálni SPU sa stretli s lektormi a študentmi z viacerých krajín EÚ, ďalej z Číny, Albánska, USA, Ukrajiny, Ruska, Kazachstanu, Uzbekistanu, Kolumbie a krajín Latinskej Ameriky. Na záver si prevzali certifikáty o absolvovaní Dňa vysokoškoláka.

Späť