Aktuálne informácie

vložil: Renáta Chosraviová

Indonézia je štvrtá najľudnatejšia krajina na svete, v minulom roku sa počet jej obyvateľov priblížil k 265,4 miliónom. Krajina má veľmi silnú ekonomiku, ktorá je na šestnástej svetovej priečke. Týmito reáliami otvorila veľvyslankyňa Indonézskej republiky na Slovensku Adiyatwidi Adiwoso Asmady zaujímavú tematickú prednášku Indonézia dnes (Indonesia Today) na Fakulte ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre.

vložil: SPU Web Editor

Veľvyslankyňa Indonézskej republiky v SR J.E. Adiyatwidi Adiwoso Asmady pri príležitosti návštevy Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre zavítala aj do knižnice.

vložil: Renáta Chosraviová

Sú jednou z najrozmanitejších rastlín a zároveň najobľúbenejšou izbovou rastlinou. Rastú na celej zemeguli, okrem Antarktídy. Ich nežnú krásu môžu v týchto dňoch obdivovať aj návštevníci Botanickej záhrady SPU v Nitre. Už tradičná výstava orchideí sa koná od 13. do 27. februára. Keďže orchidey začínajú kvitnúť od konca novembra, v súčasnosti sú rozvinuté v plnej kráse.

vložil: SPU Web Editor

Láska má veľa podôb aj veľa možností, ako ju prejaviť. Pri príležitosti sviatku zaľúbených Slovenský Červený kríž opäť oslovil verejnosť a vyzval ju k darovaniu krvi. Dvadsiaty štvrtý ročník  Valentínskej kvapky krvi sa na SPU uskutočnil 12. februára v študentskom domove Antona Bernoláka.

vložil: SPU Web Editor

Na národnej taipeiskej univerzite v Taipiei na Taiwane sa na prelome januára a februára uskutočnil desiaty ročník Finančnej líderskej konferencie. Na jej príprave aj tento rok spolupracovala Fakulta ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre.  Študenti FEM tu vystúpili s prednáškami pre tamojších stredoškolákov a zároveň pomáhali organizátorom s prípravou aktivít, hier a večerného programu.