Aktuálne informácie

vložil: SPU Web Editor

Nadácia COOP Jednota už po tretíkrát podporila rozvoj regiónov prostredníctvom Programu podpory lokálnych komunít. Medzi  26 víťaznými projektmi bol aj projekt Centra univerzitného športu SPU v Nitre. Grant vo výške 6-tisíc eur, ktorý získal,  je určený vybudovanie outdoorového ihriska.

vložil: Renáta Chosraviová

Nitrianska letná univerzita má ďalších úspešných absolventov. Na promócii 12. júla si šesťdesiatdeväť detí prevzalo certifikát s titulom Academicus Nitriensis Jr. Na slávnosti boli prítomní aj ich rodičia či starí rodičia.

vložil: Renáta Chosraviová

Fakulta európskych štúdií a regionálneho rozvoja SPU v Nitre organizuje už pätnásty raz medzinárodnú prípadovú štúdiu v rámci programu International Master of Science in Rural Development (IMRD). Tento rok sa prípadová štúdia venuje téme regionálnej značky ako inovatívnemu nástroju pre komunitami vedený miestny rozvoj v SR.

vložil: Renáta Chosraviová

V rámci Programu Baltickej Univerzity sa od 26. júna do 3. júla zástupcovia z dvadsiatich univerzít z deviatich krajín pobaltského regiónu zúčastnili na plavbe po Baltickom mori.  Na tejto vzdelávacej aktivite SPU v Nitre reprezentoval prof. Radovan Kasarda, (FAPZ), doc. Radoslav Židek, (FBP) a Ing. Kristína Candráková, PhD., (FZKI).

vložil: Renáta Chosraviová

Vďaka grantovej podpore z programu ERASMUS+ K107 v dňoch 2. - 10. júla navštívil Fakultu európskych štúdií a regionálneho rozvoja SPU v Nitre prof. Leonardo Pastorino z partnerskej univerzity La Plata v Argentíne.