Aktuálne informácie

vložil: SPU Web Editor

Slovenská ekonomická spoločnosť v spolupráci s Národnou bankou Slovenska zverejnila rebríček merajúci produktivitu slovenských ekonómov podľa ich výskumného výkonu s použitím štandardných medzinárodne uznávaných indikátorov vedeckého impaktu. V TOP 100 sa umiestnilo aj sedem ekonómov, pôsobiacich na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite.

vložil: Renáta Chosraviová

To bola hlavná téma diskusie rektorky SPU doc. Klaudie Halászovej s autormi úspešnej vysokoškolskej učebnice Vinárstvo, someliérstvo a enogastronómia, vydanej vo Vydavateľstve SPU, ktorej na tohtoročnej výstave Agrokomplex udelili ocenenie Zlatý kosák.

vložil: Renáta Chosraviová

S hlbokou účasťou a smútkom sme prijali oznámenie, že nás navždy opustila kolegyňa a priateľka doc. PhDr. Edita Rohaľová, CSc.

vložil: Renáta Chosraviová

Ovčí hrudkový syr, kozí hrudkový syr, ovčie syrové špeciality, kozie syrové špeciality, kravské syrové špeciality a ovčia bryndza. To boli kategórie, do ktorých boli rozdelené mliečne farmárske výrobky v súťaži 7. ročníka memoriálu doc. Egona Gyarmathyho.

vložil: Renáta Chosraviová

V rámci slávnostného programu výstavy Agrokomplex sa už tradične koná galavečer, na ktorom sú odovzdávané rezortné vyznamenania a špeciálne ceny ministerky významným osobnostiam.  Medzi nimi aj z SPU v Nitre.