Aktuálne informácie

vložil: Renáta Chosraviová

Na pôde Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v Bratislave sa 14. februára za účasti predsedu vlády SR Petra Pellegriniho konalo výročné zasadnutie Digitálnej koalície – Národnej koalície pre digitálne zručnosti a povolania Slovenskej republiky. Hlavným bodom programu bol odpočet plnenia záväzkov koalície, prezentácia pristupujúcich členov a odovzdanie ocenení Digitálna jednotka 2018. Medzi pätnástimi novými členmi koalície je aj Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre.

vložil: SPU Web Editor

Na ôsmom ročníku Záhradníckeho fóra 2019, ktoré sa konalo 13. a 14. februára v priestoroch PKO v Nitre, boli vyhlásení víťazi súťaže Park roka, Záhrada roka a Detail roka 2018. Mimoriadnu cenu poroty v kategórii Záhrada roka udelila Spoločnosť pre záhradnú a krajinnú tvorbu Interaktívnej experimentálnej záhrade FZKI.

vložil: SPU Web Editor

Myšlienka vytvoriť školiaci modul, ktorý by študentom umožnil získať hlbšie vedomosti a zručnosti z oblasti konštrukcie, predaja a servisu poľnohospodárskej, lesníckej a komunálnej techniky, vznikla z iniciatívy dekana Technickej fakulty SPU v Nitre prof. Romana Gálika a prezidenta AGRION-u, Združenia dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR, Ing. Petra Matejoviča.

vložil: Renáta Chosraviová

Priniesť nový floristický obzor a dať možnosť  záujemcom  uvidieť a vnímať niečo, čo bežne v obchode neuvidia. Aj toto bol zmysel jedinečného podujatia -  floristického seminára Orchidea a jej krása, ktorý 20. februára v Botanickej záhrade SPU v Nitre viedol top slovenský a svetoznámy módny dizajnér a florista Róbert Bartolen, absolvent Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre.

vložil: SPU Web Editor

Na pôde Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre sa 13. februára stretli účastníci devätnásteho ročníka celoslovenského seminára Sieťové a informačné technológie, ktorý sa konal pod záštitou rektorky SPU doc. Klaudie Halászovej.