Aktuálne informácie

vložil: SPU Web Editor

V Aule Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre sa 23. októbra konalo slávnostné zasadnutie Vedeckej rady SPU v Nitre, na ktorom bol udelený čestný titul doctor honoris causa dvom významným osobnostiam medzinárodnej vedy: prof. Pavlovi Tlustošovi z Českej zemědělskej univerzity v Prahe a prof. Jánovi Kišgecimu z Univerzity v Novom Sade. Diplom a insígnie čestných doktorov im odovzdala rektorka  SPU v Nitre doc. Klaudia Halászová.

vložil: SPU Web Editor

V Kongresovej sále SPU sa 22. októbra zišli bývalí zamestnanci Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre na tradičnom podujatí, ktoré pre nich každoročne organizuje Univerzitná organizácie Odborového zväzu PŠaV pri SPU v spolupráci s vedením univerzity a fakúlt.

vložil: SPU Web Editor

Na galavečere v bratislavskej Redute vyhlásili 18. októbra laureátov prvého ročníka Eset Science Awards. Titul Výnimočná osobnosť slovenskej vedy získal Ján Tkáč z Chemického ústavu SA. Medzi piatimi finalistami v tejto kategórii bol aj profesor Marián Brestič zo Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, ktorý v ankete čitateľov denníka SME získal cenu verejnosti.

vložil: SPU Web Editor

V Poprade sa 17. októbra začal ďalší ročník roadshow Kam na vysokú, série výstav pre žiakov stredných škôl, ich pedagógov a rodičov, ktoré majú pomôcť budúcim vysokoškolákom pri výbere univerzity. Prezentovali sa na nej aj fakulty Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.

vložil: SPU Web Editor

Pri príležitosti životného jubilea 75 rokov a za významný prínos pre krajinnú architektúru nominovala Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre a LE:NOTRE Institute profesora Jána Supuku na cenu Európskej rady škôl krajinnej architektúry (ECLAS). Ocenenie si prevzal 16. októbra 2019 z rúk prezidentky ECLAS Dr. Ellen Fetzer.