Aktuálne informácie

vložil: Renáta Chosraviová

Slovenská spoločnosť pre poľnohospodárske, lesnícke, potravinárske a veterinárske vedy pri Slovenskej akadémii vied, pobočka Nitra, ocenila prof. RNDr. Milana Beža, CSc.

vložil: Renáta Chosraviová

Vo foyeri SPU v Nitre sa 20. septembra uskutočnila vernisáž medzinárodnej putovnej výstavy Stopy českých záhradných architektov na Slovensku.

vložil: Renáta Chosraviová

Prof. Ing. Miroslava Kačániová, PhD., úspešne reprezentovala Fakultu biotechnológie a potravinárstva a SPU v Nitre v projekte L'Oréal - UNESCO Pre ženy vo vede.

vložil: Renáta Chosraviová

Na pôde Štátnej agrárnej univerzity K. A. Timirjazeva v Moskve, v Ruskej federácii, počas troch dní (13. - 15. 9.) zasadali predstavitelia Vyšehradskej asociácie univerzít (VUA). Bolo to prvé Výročné zasadnutie VUA, ktoré sa konalo v Rusku. Odborníci sa venovali problematike vysokoškolského poľnohospodárskeho vzdelávania a diskutovali o viacerých aktuálnych otázkach v oblasti agroekonomiky. 

vložil: Mgr. Eva Trabalikova

Hoci zahraničné študijné pobyty existujú na amerických univerzitách viac ako 100 rokov, iba jedno percento vysokoškolských študentov využije túto jedinečnú možnosť. Jedným z nich je aj Matthew Coale z Arkansaskej univerzity, ktorý na FEŠRR strávil jeden semester v rámci programu IMRD - Atlantis.