Aktuálne informácie

vložil: SPU Web Editor

Pre záujemcov o štúdium na Fakulte biotechnológie a potravinárstva sa otvorili brány 8. februára. Návštevníci v prvej časti programu získali základné informácie o fakulte, možnostiach štúdia, odbornej praxi, prijímacom konaní, uplatnení absolventov a pod.

vložil: Renáta Chosraviová

Na začiatku kalendárneho roka v januári, keď sa otvorili brány Slovenskej poľnohospodárskej univerzity, Fakulta záhradníctva a krajinného inžinierstva otvorila nový akreditovaný kurz arboristika v správe a údržbe zelene.

vložil: Renáta Chosraviová

V bratislavskej Inchebe sa od 24. do 26. januára konala výstava Danubius Gastro 2019. Počas nej prebehol  už 13. ročník medzinárodnej súťaže juniorov - študentov SOŠ o najlepší Bratislavský rožok, Maškrty z jadrovín, Umelecké dielo a sprievodné súťaže pre pekárov producentov a technológov. V pozícii hlavného manažéra súťaží a prezidenta súťažných porôt bol zástupca z SPU v Nitre - Ing. Marián Tokár, PhD., z Fakulty biotechnológie a potravinárstva.

vložil: SPU Web Editor

Pôda nás živí, nie je tráva ako tráva, svet semien pod lupou, po stopách DNA, záhady zoológie, každodenná udržateľnosť... Aj také boli témy  prednášok, interaktívnych prehliadok, praktických ukážok a cvičení, ktoré pre návštevníkov Dňa otvorených dverí na Fakulte agrobiológie a potravinových zdrojov SPU pripravili 1. februára.

vložil: SPU Web Editor

V Botanickej záhrade SPU otvorili v akademickom roku 2018/2019 nový vzdelávací program pre študentov Univerzity tretieho veku s názvom Praktické záhradníctvo. Štúdium trvá rok a v súčasnosti ho navštevuje 21 poslucháčov.