Aktuálne informácie

vložil: Renáta Chosraviová

Fakulta ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre v spolupráci s Regionálnou poľnohospodárskou a potravinárskou komorou Trnava, Zväzom zeleninárov a zemiakárov Slovenska a Ovocinárskou úniou SR zorganizovala 18. júla Laboratory workshop day s praktickými ukážkami využitia laboratórnych a terénnych možností pre domáci biznis a podnikateľské stratégie.

vložil: SPU Web Editor

Na Vysokoškolskom poľnohospodárskom podniku SPU v Kolíňanoch prebieha už desať rokov výskum vplyvu použitých technológií na kvalitatívne parametre porastov a pôdy. Cieľom je eliminovať degradáciu pôdy prejazdmi strojov.

vložil: SPU Web Editor

Nadácia COOP Jednota už po tretíkrát podporila rozvoj regiónov prostredníctvom Programu podpory lokálnych komunít. Medzi  26 víťaznými projektmi bol aj projekt Centra univerzitného športu SPU v Nitre. Grant vo výške 6-tisíc eur, ktorý získal,  je určený vybudovanie outdoorového ihriska.

vložil: Renáta Chosraviová

Nitrianska letná univerzita má ďalších úspešných absolventov. Na promócii 12. júla si šesťdesiatdeväť detí prevzalo certifikát s titulom Academicus Nitriensis Jr. Na slávnosti boli prítomní aj ich rodičia či starí rodičia.

vložil: Renáta Chosraviová

Fakulta európskych štúdií a regionálneho rozvoja SPU v Nitre organizuje už pätnásty raz medzinárodnú prípadovú štúdiu v rámci programu International Master of Science in Rural Development (IMRD). Tento rok sa prípadová štúdia venuje téme regionálnej značky ako inovatívnemu nástroju pre komunitami vedený miestny rozvoj v SR.