Aktuálne informácie

vložil: SPU Web Editor

Volejbalisti VK Ekonóm SPU Nitra majú za sebou úspešný týždeň. Juniori  priniesli zlato z Majstrovstiev Slovenska juniorov vo Vranove nad Topľou a univerzitný tím posilnený o hráčov z extraligy, obsadil prvú priečku na Majstrovstvách Slovenska vo volejbale univerzít v Banskej Bystrici.

vložil: Renáta Chosraviová

Nestor agronomických vied, otec slovenského obilninárstva a rektor Vysokej školy poľnohospodárskej v Nitre v období rokov 1958 - 1966 akademik Emil Špaldon oslávil v nedeľu 12. mája 95. narodeniny. Pozdraviť jubilanta prišiel aj rektor Dr.h.c. prof. Ing. Peter Bielik, PhD., v sprievode  prof. Ing. Jozefa Bullu, DrSc., a dekana FBP prof. Ing. Jána Tomáša, CSc. Príjemné stretnutie v kruhu najbližších členov rodiny pána akademika – manželky Evy, dcéry Evy a vnuka Konrada, bolo pretkané debatami o súčasnom rozvoji SPU, ako aj spomienkami.

vložil: Gabriela Slivinská

Európska komisia v rámci hodnotenia realizácie a dopadov vzdelávacieho programu EÚ Erasmus každoročne vyhlasuje súťaž úspešných príbehov univerzít. Keďže SPU v Nitre patrí na Slovensku medzi najúspešnejšie univerzity v realizácii  Erasmus Intenzívnych programov, prihlásili sme sa do súťaže i my a uspeli sme. Príbeh našej univerzity sa tak stal jedným z dvadsiatich najúspešnejších príbehov programu Erasmus v roku 2012.

vložil: Renáta Chosraviová

Dr. h. c. prof. Ing. Peter Bielik, PhD., rektor SPU a Ing. Michal Abelovič, MSc., predseda  predstavenstva akciovej spoločnosti Považský cukor a predseda Slovenského cukrovarníckeho spolku, 9. mája podpísali zmluvu o spolupráci v oblasti vzdelávania  a výskumu, odborného poradenstva  v oblasti poľnohospodárstva, potravinovej bezpečnosti a kvality potravín.

vložil: Renáta Chosraviová

Spolu a chutne (už 11 rokov) bol názov tohtoročného slávnostného galavečera, vrcholného hudobno-umeleckého a spoločenského podujatia Nitrianskych univerzitných dní 2013, ktorý sa konal 6. mája v Divadle Andreja Bagara v Nitre.