Aktuálne informácie

vložil: SPU Web Editor

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre patrí medzi štvoricu slovenských univerzít, zaradených do hodnotenia Times Higher Education World University Ranking.  Výsledky nového ročníka jedného z najprestížnejších univerzitných rankingov predstavili 11. septembra v  Zürichu. V rebríčku Europe Teaching Ranking sa SPU umiestnila v TOP 200.

vložil: SPU Web Editor

Na futbalom štadióne v Lieskovci v okrese Zvolen sa 12. septembra uskutočnil tradičný Turnaj troch univerzít o putovný pohár rektora. Záštitu nad podujatím prevzal prof. Rudolf Kropil, rektor zvolenskej Technickej univerzity. Víťaznú šnúru futbalistov SPU tento rok prerušil domáci tím, ktorému v penaltovom rozstrele viac prialo šťastie a stal sa víťazom turnaja.

vložil: SPU Web Editor

Vidiek je vizitkou každého regiónu a krajiny. V súčasnosti sa sem sťahuje stále viac ľudí pracujúcich v mestách, objavuje sa tu malý i väčší priemysel. Vzhľad a rozmiestnenie obytných a priemyselných budov spolu s technickou a zelenou infraštruktúrou vytvárajú vidiecke prostredie, ktoré ovplyvňuje sociálne aj environmentálne podmienky života. Problematikou vidieckych stavieb sa 10. septembra na pôde SPU zaoberali účastníci konferencie RUBER 2019.

vložil: SPU Web Editor

Vďaka projektu EIT Food RIS Fellowships budú mať mladí nadšenci vedy možnosť prostredníctvom profesionálnej platenej stáže v dĺžke 3 až 6 mesiacov podieľať sa na podnikateľských inováciách v agropotravinárskom sektore. Do výberu sa ako jediná zo Slovenska dostala doktorandka z Fakulty biotechnológie a potravinárstva Simona Baldovská.

vložil: SPU Web Editor

V rámci projektu EIT Food RIS Innovation Grants sa dňa 5. septembra v priestoroch Výskumného centra AgroBioTech SPU v Nitre uskutočnil workshop, ktorého cieľom bolo pripraviť a mentorovať finalistov súťaže na prezentačný a súťažný Demo deň.