Aktuálne informácie

vložil: SPU Web Editor

V Kongresovej sále SPU sa 22. októbra zišli bývalí zamestnanci Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre na tradičnom podujatí, ktoré pre nich každoročne organizuje Univerzitná organizácie Odborového zväzu PŠaV pri SPU v spolupráci s vedením univerzity a fakúlt.

vložil: SPU Web Editor

Na galavečere v bratislavskej Redute vyhlásili 18. októbra laureátov prvého ročníka Eset Science Awards. Titul Výnimočná osobnosť slovenskej vedy získal Ján Tkáč z Chemického ústavu SA. Medzi piatimi finalistami v tejto kategórii bol aj profesor Marián Brestič zo Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, ktorý v ankete čitateľov denníka SME získal cenu verejnosti.

vložil: SPU Web Editor

V Poprade sa 17. októbra začal ďalší ročník roadshow Kam na vysokú, série výstav pre žiakov stredných škôl, ich pedagógov a rodičov, ktoré majú pomôcť budúcim vysokoškolákom pri výbere univerzity. Prezentovali sa na nej aj fakulty Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.

vložil: SPU Web Editor

Pri príležitosti životného jubilea 75 rokov a za významný prínos pre krajinnú architektúru nominovala Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre a LE:NOTRE Institute profesora Jána Supuku na cenu Európskej rady škôl krajinnej architektúry (ECLAS). Ocenenie si prevzal 16. októbra 2019 z rúk prezidentky ECLAS Dr. Ellen Fetzer.

vložil: Renáta Chosraviová

Celouniverzitný Deň kariéry (15. 10.) priniesol aj zaujímavé podujatie – tzv. sociálny HACKATHON. Išlo o súťaž, v rámci ktorej päť študentských tímov hľadalo praktické riešenie problému ako znižovať potravinový odpad v domácnostiach na Slovensku.